“SEO” (Search Engine Optimization) açılımının kısaltılmış halidir. 


Google gibi arama motorlarında bir arama yaptığınızda karşınıza gelen sonuçların sıralamasını oluştururken bazı kriterlere arama motorları özellikle dikkat eder. Arama motorlarının sitenizi daha iyi okuya bilmesi için gerekli bilgilerin yapılandırılması ve sitenizin içeriğinin değerlendirilmesi noktasında yapılan işlemlere SEO denir.


Değişken bazı SEO teknikleri vardır onlardan bazıları;


Kurumsal SEO


Tüm firmaların arama motorlarında ilk sıralarda görünürlüğe çok ihtiyacı bulunmaktadır. 
Sadece bir web sitesi kurmuş olmanız sizi bilen kişi ve kurumların size ulaşmasını sağlar. Arama Motoru Optimizasyonu web sitenizi şekillendirir. Ancak Google’da sektörünüzle ilgili en çok aratılan anahtar kelimelere yönelik çalışma yapmak ve web sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlamak için uzmanından seo hizmeti almanız gerekir. 
Böylelikle şirketinizin karlılığını arttıracak geniş bir potansiyel müşteri kitlesi oluşturmuş olursunuz.

E-ticaret SEO


Firmanızın e-ticaret sitesinin satışlarını ve verimliliğini arttırmanız için doğru anahtar kelimelere yönelik düzenlenmiş bir SEO çalışması ile ulaşmanız mümkündür.
Sayfa optimizasyonu, özgün içerik ve kaliteli backlinkler ile e-ticaret sitenizi arama motorunun üst sıralarına taşıyabiliriz. Her bir ürününüzle ilgili aramalarda üst sıralara çıkmak için de ürün bazlı SEO çalışması yapmaktayız. 
Bu çalışmalar ile rekabet ortamındaki gücünüzü, firma bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Yerel  SEO


Bölgesel olan aramalarda web sitenizin arama motorunun ilk sıralarında çıkmasını sağlar. 
Örneğin Maslak’ta bir çiçekçi bulmak isteyenler, arama motorunda maslak çiçekçi diye arattığında karşılarında sizin sitenizi üst sıralarda görürler. Ancak farklı bir bölgede olup sizin bölgenizde de yerel SEO yapan firmalar olabilir.Varsayalım ki Sancaktepe ilçesinde bir çiçekçi dükkanı olup Maslak çiçekçi arandığında da sonuçlarda çıkması sağlanabilir.Bu da sizin bölgenizdeki müşteri portföyünü olumsuz etkiler.
Bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak için de mutlaka doğru bir yerel SEO oluşturmak gerekir.


Birlikte Projeye Başlamalıyız!

Hemen Çalışmaya Başlayabiliriz...

iletişim