Sosyal Medya Yönetimi Dijital Medya’da ilgi çekebilmek, potansiyel müşteriler bulmak, firma bilinirliğinizi ve karınızı arttırmak için bir çok Sosyal Medya kanalı bulunmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi de çevrimiçi etkileşimlerinizi ve içeriğinizi bu sosyal medya kanallarında yönetme sürecidir. Ancak her kanalda pazarlama teknikleri farklı olduğundan dolayı buna ayırmış olduğunuz bütçenizden en iyi şekilde faydalanmak için uzman kişilerden destek almanız çok önemlidir. İşletmenizi büyütmek, erişebilirliği arttırmak ve dönüşümleri etkilemek için sosyal kanalları etkin bir şekilde kullanmak gerekir.

Sosyal medya yönetimi, güncellemeleri şirketinizin sosyal medya profillerine göndermenin ötesine geçer. Ayrıca, kitlenizle etkileşim kurmayı, erişimi ve görünürlüğü artırmak için yeni fırsatlar aramayı da içerir.

Öncelikle işletmeniz için en iyi sosyal platformların neler olduğunu belirlemek gerekir. Aşağıda en çok kullanılan  platformları ve bu platformlarda işinize neler sağlayabileceklerine ilişkin kısa bir genel bakışı bulabilirsiniz.


Facebook ; 

Facebook’un farklı geçmişlerden gelen yaklaşık 2 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı bulunmaktadır. Facebook’un kullanıcı tabanında ise cinsiyetleri, yaş grubları, bölgeleri, ilgi alanları gibi çok büyük bir bilgi ağı bulunmaktadır. Bu, onu daha geniş bir kitleye ulaşmaya çalışan işletmeler için harika bir sosyal platform haline getiriyor.


Instagram ; 

Instagram, çok sayıda görsel içerik oluşturan markalar için harika bir sosyal medya kanalıdır.Instagram kullanıcısının kitlesi, erkek kullanıcı sayısına göre daha çok kadın kullanıcının aktif şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Bu moda, yaşam tarzı, sanat ve diğer görsel odaklı sektörlerle ilgili ürün veya hizmet sunan işletmeler için yararlı bir platform olabilir.


Youtube ; 

Youtube, dünyanın sadece Google’daki ikinci en büyük arama motoru oldu.Kitlenizle etkileşime geçmek ve bağlantı kurmak için video içeriğinizi bu kanala yükleyebilirsiniz. Sınırsız video barındırma ile, işletmeniz istediğiniz kadar video içeriği yayınlayabilir ve diğer kanallarda paylaşabilirsiniz.


Twitter ; 

Twitter dünya çapında 500 milyon aktif kullanıcıya sahiptir.Bu platform, sektörlerindeki trend konuları hakkında sohbet etmek isteyen markalar için idealdir.Ayrıca içeriğinizi, markanızı değerli bulabilecek ilgili kişileri çekebilir ve içeriğinizi paylaşabilirsiniz.

Birlikte Projeye Başlamalıyız!

Hemen Çalışmaya Başlayabiliriz...

iletişim